A Portfolio legutóbbi Prémium Banki Felmérésében már beszámoltunk arról, hogy 5-50 millió forintos megtakarítás vagy havi szinten 300 ezer- egymillió forintos jóváírás kell ahhoz, hogy valaki prémium ügyfél lehessen ma Magyarországon. Mára már több százezer magyar mondhatja magát prémium ügyfélnek, most azonban az is kiderült, hányan vannak, akiknek a megtakarítása, és hányan, akiknek a havi jövedelme teszi lehetővé, hogy ehhez a milliomosklubhoz tartozzon.
7150 milliárd forintos prémium banki vagyon és 576 ezret meghaladó ügyfélszámla – újra erősebb ütemben folytatódott a bővülés a prémium banki szolgáltatók számaiban az idei első félévben. A Portfolio Prémium Banki Felmérése alapján a „tagsághoz” havi szinten már 300 ezres fizetés is elég lehet, bár sok helyen változtak a prémium banki limitek, egyre inkább felfelé tolódik a küszöb. A szolgáltatók adatközléséből kiderül, hogy továbbra is az OTP a legnagyobb prémium banki szolgáltató Magyarországon kezelt vagyont tekintve, de nem sokkal marad le mögötte az Erste. Szomorú, hogy a prémium vagyon egy jelentős része lekötetlenül hever.
6700 milliárd forintos prémium banki vagyon és 545 ezret megközelítő ügyfélszámla – lassabb ütemben, de folytatódott a bővülés a prémium banki szolgáltatók számaiban tavaly. A Portfolio Prémium Banki Felmérése alapján a „tagsághoz” havi szinten már 300 ezres fizetés is elég lehet, bár sok helyen változtak a prémium banki limitek, egyre inkább felfelé tolódik a küszöb. A szolgáltatók adatközléséből kiderül, hogy továbbra is az OTP a legnagyobb prémium banki szolgáltató Magyarországon kezelt vagyont tekintve, de nem sokkal marad le mögötte az Erste.
Csaknem 600 ezer magyar mintegy 6900 milliárd forintnyi vagyonát kezeli a hazai prémium banki szegmens, amely kifejezett fejlődést él meg évek óta. Az ügyfélszám és a kezelt vagyon növekedése mellett egyre szofisztikáltabb szolgáltatásokkal és egyre hangsúlyosabb fenntarthatósági törekvésekkel is igyekeznek versenyben maradni a szolgáltatók, valamint újabban kiemelt figyelmet fordítanak a fiatalok igényeire is. A terület fejlődése mára átalakította az egyik legfontosabb szakmai díjat is a prémium banki üzletágban, amely kategóriáiban is igyekszik reflektálni az egyre komolyabb pénzügyi szegmensre.
Közel 6900 milliárd forintos prémium banki vagyon és 600 ezret megközelítő ügyfélszámla – a gazdasági és geopolitikai kihívásokkal teli első félév ellenére is folytatódik a bővülés a prémium banki szolgáltatók számaiban. A Portfolio Prémium Banki Felmérése alapján egyre több magyarból válik prémium banki ügyfél, a „tagsághoz” ráadásul havi szinten már 300 ezres fizetés is elég lehet. A szolgáltatók adatközléséből kiderül, hogy továbbra is az OTP a legnagyobb prémium banki szolgáltató Magyarországon kezelt vagyont tekintve, de nem sokkal marad le mögötte az Erste.
A Portfolio által féléves rendszerességgel elkészített Prémium Banki felmérés adatai szerint több mint 223 ezer banki ügyfélszámlára érkezhet legalább havi 500 ezres fizetés, több mint 9 ezer ügyfélszámlán pedig 30 millió forintot meghaladó megtakarítás lehet.
A pandémia korrekciós irányba terelte a magyar privátbanki piacot, a vagyonbővülést tavaly is a meglévő ügyfelek vagyonának gyarapodása adta, és nem az új belépők által hozott állomány. Czalbert László, a Budapest Bank privátbanki és prémium banki vezetője szerint idén meghaladhatja a 150 millió forintot az egy ügyfélszámlára eső privátbanki átlagvagyon, és leginkább a tehetősebb magyaroktól várható, hogy visszatérnek, sőt, meg is haladhatják a pandémia előtti fogyasztási szintet. A szakember beszélt arról is a Portfolio-nak adott interjúban, hogy a koronavírus-válság átrendezte a gazdagok megtakarításait, egyre többen keresik a kockázatosabb befektetéseket az állampapírok mellett.
520 ezer ember nettó vagyona haladta meg a 30 millió dollárt tavaly a Knight Frank friss elemzése szerint. Különösen Ázsiában ugrott meg a gazdagok száma, Európában országok szintjén Svédország emelkedik ki. A tanulmányból kiderül, mennyi pénz kell ahhoz az egyes országokban, hogy valaki a felső 1%-ba kerüljön, de az adatokat elemezve arra is rájöhetünk, hogy Magyarországon közel 30 ezer embernek volt tavaly legalább 300 millió forintja.
4000 milliárd forint feletti prémium banki vagyon és 400 ezer feletti ügyfélszámla – a koronavírus ellenére is hasított a prémium banki szegmens a hazai szolgáltatóknál. A Portfolio Prémium Banki Felmérése alapján egyre több magyarból válik prémium banki ügyfél, a „tagsághoz” viszont havi szinten már legalább 400 ezres fizetés kell. A szolgáltatók adatközléséből kiderül, hogy továbbra is az OTP a legnagyobb prémium banki szolgáltató Magyarországon kezelt vagyont tekintve, de nem sokkal marad el mögötte az Erste.
Egyre több magyarból válik prémium banki ügyfél, a Portfolio Prémium Banki felmérése szerint viszont egyre nehezebb bekerülni a milliomosklubba: sok szolgáltató limitet emelt, így a „tagsághoz” havi szinten már legalább 400 ezres fizetés kell. A szolgáltatók adatközléséből kiderül, hogy továbbra is az OTP a legnagyobb prémium banki szolgáltató Magyarországon kezelt vagyont tekintve, de nem sokkal marad le az Erste, ügyfelekből viszont a CIB gyűjtött a legtöbbet egy év alatt.
A bankok a magas jövedelemmel vagy vagyonnal rendelkező ügyfelek számára speciális csomagokat kínálnak, Ralf Cymaneket, a Raiffeisen bank lakossági területért felelős vezérigazgató-helyettesét kérdeztük, hogy milyen feltételeknek kell valakinek megfelelnie, hogy prémium ügyféllé válhasson és milyen plusz szolgáltatáshoz, kedvezményekhez lehet így jutni.
Egyre több a magyar milliomos a hazai prémium banki szolgáltatóknál, tavaly év végén a szektor több mint 275 ezer ügyfélszámlát kezelt. A prémium banki magasabb színvonalú kiszolgálást sok banknál már havi 200-300 ezer forintos havi számlajóváírással is igényelni lehet vagy a másik lábon 2 millió forintos megtakarítás is elég lehet ahhoz, hogy valaki prémium ügyféllé váljon. A Portfolio Prémium Banki Felméréséből kiderül az is, hogy egy átlagos prémium számlán több mint 10 millió forint van, a szolgáltatók közül pedig az Erste gyűjtötte tavaly a legtöbb prémium banki ügyfélpénzt.
Egyre több magyar milliomost szolgál ki a hazai prémium banki szektor, a Portfolio Prémium Banki Felmérése alapján már közel 230 ezer ügyfélszámlát kezelnek a szolgáltatók. A prémium banki magasabb színvonalú kiszolgálást sok banknál már havi 200-300 ezer forintos havi számlajóváírással is igényelni lehet vagy a másik lábon 2 millió forintos megtakarítás is elég lehet ahhoz, hogy valaki prémium ügyféllé váljon. A felmérésből kiderül az is, hogy az Erste gyűjtötte az első félévben a legtöbb prémium banki ügyfélpénzt, míg a kezelt vagyon és az ügyfélszámla növekedési üteme a piacra tavaly belépő SPB-nél volt a legmagasabb.
A 2017-es rekordév volt a hazai befektetési szolgáltatói és banki piac számára, idén azonban sok kihívás vár a privátbanki szektorra. Elég csak a MiFID 2 és a GDPR bevezetésére, vagy az alacsony hozamkörnyezetre gondolni. Ennek ellenére mind a privátbanki, mind a prémiumbanki szegmensben kétszámjegyű növekedés várható 2018-ban. Ráadásul az alacsony hozamkörnyezetben is lehet találni vonzó hozammal kecsegtető eszközöket, például a nemzetközi vállalati kötvények között. Interjú Parádi-Varga Tamással, az SPB Befektetési Zrt. vezérigazgatójával.
Egyre több magyar milliomost szolgál ki a hazai prémium banki szektor, a Portfolio Prémium Banki Felmérése alapján már több mint 220 ezer ügyfélszámlát kezelnek a szolgáltatók. A prémium banki magasabb színvonalú kiszolgálást sok banknál már havi 200-300 ezer forintos havi számlajóváírással is igényelni lehet, a másik lábon 2 millió forintos megtakarítás is elég lehet ahhoz, hogy valaki prémium ügyféllé váljon. A felmérésből kiderül az is, hogy a vidékről egyre inkább a főváros felé tolódik a prémium ügyfelek koncentrációja, olyannyira, hogy már több a fővárosi ügyfél, mint a vidéki.
Nagyon sok különbséget lehet megfigyelni a lakossági és intézményi befektetők elvárásai között, miközben a privátbanki szegmensben csak az abszolút hozamú alapokra építkezni teljesítmény szempontjából már nem lesz elég a jövőben. A Portfolio Öngondoskodás 2017 konferenciájának vagyonkezelői szekciójában szó volt arról, hogy miért rossz az ügyfeleknek túl sok választási lehetőséget adni, és hozhat-e földindulást a megtakarítási piacon, ha egyszer elkezd kiáramlani a pénz a lakossági állampapírokból és az ingatlanokból.
Megállapodtak a felek.
Mutatjuk, mennyiért lehet tankolni holnaptól.
A visszaeső keresletet így lehetne megfordítani.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Alaposan felszerelik a diktatúrát.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?